Google'da fotoğraf arayanlar dikkat!

Google'da görsel arama yaparken karşınıza çıkan her fotoğrafa güvenmeyin. İşte hacker'ların yeni oyunu...

 

Googleda fotoğraf arayanlar dikkat!
 Google'da yapılan görsel aramalarda virüs tehdidi ortaya çıktı. SANS Internet Storm Center'dan yapılan açıklamaya göre Google'da görsel arama yapan kullanıcılar hacker'ların  hedefi oldu.

Hacker'lar, web sitelerinin Google'a yansıyan fotoğraflarını kullanıyor. Bu fotoğraflarda herhangi bir anormallik görülmediğinden ve bilinen bir web sayfasına ait olmasından dolayı kimse şüphelenmiyor. Ancak Google'da görsel aramada çıkan bu fotoğrafa  tıkladığında kullanıcılar hacker'ların hazırladığı "sahte" web sayfasına yönlendiriliyor. Ardından kullanıcılara "bu virüs yazılımını kurun" benzeri bir uyarı mesajı geliyor.

Kullanıcılar bu programı bilgisayara indirmek istediğinde ise hacker'lar  kullanıcının bilgisayarına ve bilgilerine ulaşmış oluyor.
SANS'a göre 5 binden  web sitesi hacker'ların kontrolünde bulunuyor ve Google'dan her gün yaklaşık 500 bin kişi bu sahte sitelere yönlendiriliyor.

 Google Sözcüsü Jay Nancarrow, konuyla ilgili yaptığı açıklamada arama sonuçlarının üzerinde çalıştıklarını ve kullanıcılara en  ve riski az sonuçların sağlanmaya çalışıldığı belirtildi.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !